Neo Motorspor, Tırmanmaya Devam Ediyor

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

2011 Türkiye Tırmanma Şampiyonasının üçüncü ayağı olan Gürsu Tırmanma Yarışı bu yıl da Gürsu Belediyesi katkılarıyla BOSSEK Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize ediliyor.

Bursa’nın Gürsu ilçesindeki Dışkaya etabı bu kez 26 Haziran Pazar günü 7,70 km’lik yenilenen asfalt parkuru ile Türkiye Tırmanma Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Hayaller Gerçektir ve Liuqi Moly’nin ana sponsorluğunda yarışan Neo Motorspor; Gürsu Tırmanma’da 2 yarışmacısıyla mücadele edecek.

Takımın yeni pilotu Burhan Anayurt, Neo Motorspor’un Renault Clio Ragnotti’sinin direksiyonuna geçecek ve zafer mücadelesinde ter dökecek.

Fiat Palio ile tırmanma şampiyonasını kovalayan Yaşar Abay da, Gürsu’da puan kazanmak amacıyla start alacak.

Neo Motorspor Direktörü Adil Küçüksarı; “Gürsu’da 2 ekibimizle start alacağız. Sorunsuz ve güzel bir yarış olmasını ümit ediyorum. Pilotlarımızın, kürsünün üst basamaklarında olacağı tahmin ediyorum.” dedi.

Yarışmanın Teknik Kontrolu Cumartesi 14:00-16:00 saatleri arası Gürsu Belediyesi önünde hazırlanan bölümde gerçekleştirilecek. 26 Haziran Pazar günü saat 10:45’de İğdir, Dışkaya sapağından alınacak startla başlayacak antrenmanlarda yarışmacılar parkuru 2 kez çıkacaklar, sonrasında ise hazırlıklarını tamamlamak üzere İğdir sapağında hazırlanan servis alanına gelecekler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: