Tırmanma 4.ayak Pamukova’da gerçekleştirildi

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası
2009 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ayağı Sakarya Otomobil Sporları Derneği (SOSDER) tarafından 21 Haziran Pazar günü Pamukova – Hayrettin’de gerçekleştirildi.
Hayrettin Köyü’ne çıkan 7.1 km’lik asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılan yarışın teknik kontrolü 21 Haziran Pazar günü 09:00 – 10:00 saatleri arası Hayrettin Köyü Muhtarlığı önünde yapıldı.
‘’Hayrettin Tırmanma Yarışı’’nın antrenmanları 21 Haziran Pazar günü saat 13.00’te birinci çıkış ve 13.45’de ikinci çıkış olarak yapıldı. Yarışın birinci çıkış startı saat 15:00’te, ikinci çıkış startı ise 16:15’te verildi. Yarışmacıların en sevdiği etaplardan olan Pamukova Etabı, asfalt zemin olması, temiz havası ve eşsiz doğası ile seyirci ve basının da en az yarışmacılar kadar ilgisini çekti. 20 aracın kayıt yaptırıp18 aracın start aldığı yarışta, 14 araç finiş görebildi.
Dört ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışlar sonrasında Kategori 1’de Fiat Palio ile yarışan M.Can Ekin birinci olurken, Ekin’i, Eytan Halfon ikinci sırada izledi. Üçüncü sırada podyum gören isim ise M. Atakan Boğazlıyan oldu.
Kategori 2’de birincilik podyumundaki isim Honda Type-R ile yarışan Tunç Tuncer olurken, Burak Nomer yarışı ikinci sırada tamamladı. Üçüncü sıradaki isim ise Kenan Seferler oldu.
Kategori 3’te Mitsubishi Lancer ile yarışan Tolga Çilingir birinci olurken, Öğül Orhan da ikinci sırada podyum gördü. Sena Özge Aydın ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.
Kategori 4’te, yarışı ilk sırada tamamlayan isim Renault 19 ile yarışan Ünal Şenbahar oldu. Şenbahar’ı ikinci sırada Ufuk Yavuz takip ederken, Serhat Susuzoğlu üçüncü sırada yarışı tamamladı.
Yarışmacıların geçen yıl da aynı parkurda yarıştıkları ve büyük keyif aldıkları yarış, 18:45’de düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.
Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk dört ayağı sonrasında; Kategori 1’de M.Can Ekin, Kategori 2’de Tunç Tuncer, Kategori 3’te Öğül Orhan, Kategori 4’te ise Ufuk Yavuz lider durumda bulunuyor.
Şampiyonanın bir sonraki ayağı olan 5.ayak yarışı ANOK organizasyonuyla 11 – 12 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: