Tırmanma’da heyecan artıyor!

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonasının dördüncü yarışı 21 Haziran Pazar günü Sakarya Pamukova’da gerçekleştirilecek. Hayrettin yaylasına çıkan yolda hazırlanacak 7100 metrelik parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak Tırmanma yarışında ekipler, Şampiyonaya puan kazanmak için ter dökecekler.

4 farklı kategori üzerinden yapılan Türkiye Tırmanma Şampiyonasında Kategori 1’de Barkın Şahin’in 27 puanla liderliği sürüyor. Ancak hemen ardında 25 puanla genç pilot Can Ekin yer alıyor ve Pamukova’da her ikisi de liderlik mücadelesine girecek.

Kategori 2’de Burak Nomer sezonun ilk yarışı Antalya’ya gitmenin avantajıyla lider durumda. Son iki yarışı kazanan İzmirli Tunç Tuncer ise ikinci ve hafta sonu liderliği ele geçirmek için start alacak.

Seyircilere en güzel görüntüleri veren Kategori 3’te, Mitsubishi Evo9’larıyla Öğül Orhan ve Tolga Çilingir yine heyecanı doruğa çıkartacaklar. Öğül Orhan, Kategori lideri olarak start alıp bunu sürdürmek için start alırken, Tolga Çilingir son iki ayakta olduğu gibi yarışı kazanıp liderliği ele geçirme peşinde.

Kategori4’te ise Renault Megane ile yarışan Cem Acar’ın son yarış İsabeyli’ye gelememesi, sevenlerini üzmüştü. Pamukova’da start alırsa, otomobilinin sesini özleyenleri tekrar sevindirmiş olacak.

Pamukova Tırmanma Yarışı’nda antremanlar 21 Haziran Pazar günü 13:00 ve 13:45’te iki çıkış olarak düzenlenecek. Yarış ise yine Pazar günü 15:00 ve 16:15’te iki çıkış olarak düzenlenecek. Saat 17:30’da sona erecek yarışın ödül töreni 18:45’te organize edilecek. Yarışın parkuruna Adapazarı’ndan Bilecik’e giden karayolu üzerinde Pamukova ilçesini geçtikten sonra yer alan Hayrettin köyü girişinden ulaşılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: