TOSFED Toprak Test günü düzenliyor

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Ford Otosan Kocaeli Rallisi öncesinde Cumhuriyet Köyü mevkisinde toprak test günü organize ediyor.

26 Temmuz 2011 Salı günü 10:00 ile 18:00 saatleri arasındaki testte öncelik lisanslı ralli takımlarında olacak ancak program dahilinde bireysel sürücülerin de test yapmasına olanak tanınacak. 2011 yılı için geçerli ulusal ve mahalli ralli lisansına sahip olmayan takım ve sürücüler teste alınmayacak. Test için son kayıt tarihi 25 Temmuz 2011 Pazartesi günü saat 13:00 olarak belirlendi.

Test programı kayıtların tamamlanmasının ardından belirlenecek. Historic Rally ekiplerinin de duyurulan şartları yerine getirmeleri halinde alınacağı testlerde her pilot için zaman tutulacak ve etap içinde bir çekici ve ambulans hazır bekletilecek.

Test için hazırlanacak Servis Alanı, Cumhuriyet Köyü girişindeki Galip Öztürk Çok Programlı Lisesi önündeki futbol sahasında kurulacak. Lisanslı takımlar, testin ardından yapılacak olan Kocaeli Rallisi’nde ‘takım kaydı’ yapacakları sayıda ekip ile teste katılabilecekler. Takımların, Kocaeli Rallisi’nde, teste katıldıkları otomobil sayısından daha az sayıda ‘takım kaydı’ yapmaları halinde; Ulusal Ralli Talimatı Madde 3.9 gereğince, eksik takım kaydı yapılan otomobil başına 500 TL para cezası uygulanacak. TOSFED bu nedenle takımların, servis desteği verdiği, ancak takım kaydı altında yarıştırmayacağı ekipler için, bireysel kayıt yaptırmaları tavsiye etti.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon 30-31 Temmuz 2011 tarihlerinde Kocaeli’deki toprak etaplarda düzenelencek Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: