Transanatolia Rallisi Start Aldı

Kategori : Cross-Country

6-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2.TransAnatolia Rallisi tüm heyecanıyla başladı! 6 Eylül saat 18.00’de Antalya Konyaaltı’ndan verilen start ile başlayan rallide Antalya Kapadokya Bölgesi ve Toros dağlarında belirlenen etaplar geçilerek. Ralli, 2.250 km’lik bir parkurda gerçekleştirilecek.

Hollanda, Belçika, İngiltere, İrlanda, Arjantin ve Türkiye’den 50 enduro motorsiklet, 17 4×4 araç ve 2 Bugy’nin start aldığı yarışmada geçen sene olduğu gibi Dakar rallisinden tanıdığımız isimler de yarışıyor. 2011 Dakar genel klasman sekizincisi Henk Knuiman ve ülkemizi bu rallide başarı ile temsil eden Kemal Merkit’ bu senenin dikkat çeken isimleri arasında.

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan göçer kültürünü yaşatmak ve tanıtmak amacı ile etap sonlarında kıl çadırlardan oluşturulan kamp alanlarında altı gece boyunca konaklayacak olan yarışmacılara geçen sene olduğu gibi bu sene de zengin Türk mutfağının yöresel lezzetleri ikram edilecek.

Transanatolia 2011’de, üç adet 6X6 Dakar kamyonu ile teknik servis ve lojistik destek verilirken, iki medical ekip ve parkur üzerinde her elli kilometrede bir tespit edilen helikopter iniş alanları ile gerektiğinde acil tıbbi destek sağlanacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Belediyesi’nin destekleri ile organize edilen TransAnatolia rallisini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yabancı medya ekipleri ilgiyle takip ediyor. TransAnatolia 2011’in ülkemizin turistik tanıtımına olumlu katkıda bulunması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: