Volkan Işık, ‘Yeni Kıta’da start alacak.

Kategori : Haberler

Türkiye Ralli Şampiyonlarından Volkan Işık, Birleşik Amerika Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan New York Rallisi’nde Mitsubishi Evo IX ile start alacak. Lassa’nın sponsorluğunda yarışacak Volkan Işık’ın kopilotluğunu Vedat Bostancı yapacak. 10-11 Eylül tarihlerinde New York şehrinin 145 kilometre kuzeybatısında yer alan Catskill Dağları civarındaki etaplarda düzenlenecek yarışta ekipler 154 kilometrelik özel etapları geçecekler.

İki günlük yarışın her bir günü New York Ralli Şampiyonası’nın bir yarışı olarak düzenleniyor.

Volkan Işık 1989 yılında başladığı pilotluk kariyerinde altı kez Türkiye Ralli Şampiyonu olmayı başardı. Volkan, 19 Dünya Ralli Şampiyonası yarışında start alırken 1999 Portekiz Rallisi’nde yedinci, 1999 Çin Rallisi’nde altıncı ve 1998 Akropol Rallisi’nde de onuncu sırada tamamlamayı başardı. Avrupa Ralli Şampiyonası’nda da start almış olan Volkan Işık bu şampiyonada da üç kez yarış kazanma başarısının yanında bir çok kez podyuma çıktı.

Son zamanlarda Volan Işık, Lassa Yarış Lastikleri bünyesinde geliştirme çalışmaları yapıyordu. Ayrıca genç yetenekleri motorsporlarına kazandırmak için "Ralliye İlk Adım Seminerleri"ne de devam ediyordu.

New York Rallisi organizatörü Rally New York Ltd., sonbaharda toprak, ilkbaharda asfalt ve kışın kar rallisi olmak üzere üç ulusal yarış düzenliyor. Organizatörler 2004 yılından beri uluslararası standartlara uygun yol notları, ralli parkuru hazırlıyorlar. Ayrıca New York Ralli Şampiyonası adı altında yerel rallilere de imza atıyorlar.

Birleşik Devletler Ralli Şampiyonası ise son zamanlarda hızla gelişen ve takımların ilgisini çeken yarışlar organize ediyor. Bu şampiyona 2009 yılından beri diğer şampiyonalara nazaran daha fazla katılım çekiyor. Sezon içinde toprak, asfalt ve kar rallilerinde mücadele eden ekipler sezon sonunda Pasifik ve Atlantik gruplarında birinci olanların mücadele ettiği final müsabakaları ile şampiyonluk mücadelesi veriyorlar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: