Yağız Avcı, Boğaziçi Rallisi’nde birincilik hedefliyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonası’na puan veren Boğaziçi Rallisi’nde Yağız Avcı, geçen yılki performansını tekrarlayarak birinciliği hedefliyor. Yerli ve yabancı olmak üzere toplam 10 adet S2000 otomobilin start alacağı yarışta Castrol Ford Team Türkiye iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile mücadele edecek.

Bu sene 40’ıncı yılını kutlayacak olan ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nın iddialı pilotlarının da start alacağı Türkiye’nin en eski uluslararası motorsporları organizasyonu Boğaziçi Rallisi, 3-5 Haziran tarihleri arasında koşulacak. 39’uncu Boğaziçi Rallisi’nin güzergahı, yine İstanbul’un Anadolu yakası ile Kocaeli’ndeki hızlı ve düzgün zeminli toprak etaplardan oluşuyor.

Avrupa Ralli Şampiyonası ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası’na da puan verecek olan ralli 3 Haziran Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan start alacak Boğaziçi Rallisi’ne Castrol Ford Team Türkiye iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile katılacak. Direksiyonlarına Yağız Avcı ve Murat Bostancı’nın geçeceği Fiesta S2000’lerde Bahadır Gücenmez ve Onur Vatansever de co-pilotluk görevini üstlenecekler. Emre Yurdakul-Burak Erdener ile Orhan Avcıoğlu ikilileri ise Fiesta R2’lerle yarışacaklar.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Boğaziçi Rallisi’nde Yağız Avcı, geçen yılın Avrupa Ralli Şampiyonası Şampiyonu Rozetti ile başa baş mücadele etmiş ve çok az bir farkla ikinci olarak tamamlamıştı. 2010 yılında toprak rallilerde gösterdiği performans ile bu yıl Boğaziçi Rallisi’nin en iddialı pilotlarından biri olan Yağız Avcı, co-pilotu Bahadır Gücenmez ile zafer hedefliyor.

Castrol Ford Team Türkiye’nin bu yıl ilk kez Ege Rallisi’nde kullandığı ikinci Fiesta S2000’in direksiyonuna, Ege Rallisi’nde geçirdiği kaza sonucunda ayağı kırılan Emre Yurdakul’un sağlık problemleri nedeniyle toprak testlerine katılamadığı için Murat Bostancı geçecek. S2000’i daha önce toprakta kullanan ve yarış kazanacak tecrübeye sahip  olan Murat Bostancı, aynı araçla geçen yıl Pirelli Star Driver Doğu Avrupa Birincisi olmuştu.

Boğaziçi Rallisi’nde Fiesta R2 ile yarışacak Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilileri, iki tekerlekten çekişli otomobiller şampiyonasında birincilik için mücadele edecekler. Geçtiğimiz yıl elde ettikleri finiş oranlarıyla Castrol Ford Team Türkiye’ye değerli takım puanları kazandıran genç pilotlar, bu başarıyı Boğaziçi Rallisi’nde de sürdürmeye çalışacaklar. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Sınıf 8 lideri olan Emre Zümrüt de bu yıl co-pilotu Alp Seyhan ile Castrol Ford Team Türkiye adına yarışıyor ve o da takıma puanlar kazandırmayı hedefliyor.

Serdar Bostancı: “Boğaziçi Rallisi takımımız ve Yağız için özel önem ve anlam taşıyor”
Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Rallisi’nde Yağız Avcı’nın 16 etabın 4’ünde en iyi zamanı yapması ve yarışı kararlı ve hatasız pilotajıyla sürdürmesinin büyük bir başarı olduğunu hatırlatan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Yağız’ın geçen yıl elde ettiği genel klasman ikinciliği ve en iyi Türk ekip olarak ralliyi tamamlamamız ile bu yıl daha umutluyuz ve yüksek hedefler koyduk.

Özellikle Yağız’ın geçen yılki yarışta iki kez Avrupa Şampiyonu olmuş olan İtalyan pilot Rozetti ile başa baş mücadele edip, çok az bir farkla ikinci olması olağanüstü bir başarıydı. Bu yıl Yağız’ın Boğaziçi Rallisi’nde birincilik elde etmesi durumunda, 1999 yılından bu yana ilk kez bir Türk kazanmış olacak. 12 yabancı ekibin yarışacağı bu zorlu rallide Yağız’ın birinci olacağına inanıyorum. Takımımız adına yarışan tüm pilotlarımızın ellerinden gelen çabayı göstererek geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tüm araçlarımızı finişe ulaştıracaklarına inanıyorum” dedi.

Türkiye Ralli Şampiyonası Puan Durumu:

Pilotlar
Burak Çukurova 20,00
Yağız Avcı 17,00
Ercan Kazaz 15,00
Fatih Kara 13,00
Ünal Şenbahar 11,00

Takımlar
Bonus Parkur Racing 38,00
Castrol Ford Team Türkiye 34,00
Tok Sport 21,00
Pegasus Racing 13,00
ST Racing 5,00

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: