Yağız Avcı, Fiesta S2000 ile sezonun dördüncü galibiyetini hedefliyor.

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından 14-15 Ağustos tarihlerinde Bolu’da düzenlenecek olan sezonun 6’ncı ayağı Hitit Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye ve Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, sezonun dördüncü galibiyeti için mücadele verecek.

Bu yıl 37’ncisi gerçekleştirilecek olan Hitit Rallisi, 14 Ağustos 2010 Cuma günü saat 20:30’da Bolu Vilayet Meydanı’ndan verilecek Seremoni Start ile başlayacak. Toplam 111,6 km uzunluğunda toprak karakterli 10 özel etabın koşulacağı ralli, 15 Ağustos Pazar günü sona erecek. ERC Boğaziçi Rallisi’nde sergilediği mücadele ve performans ile sadece Türk değil, Avrupalı ralli severlere de heyecan dolu dakikalar yaşatan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, burada topladıkları puanla gelen Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası Liderliği’ni sürdürmek için Hitit Rallisi öncesi tüm hazırlıkları tamamladılar.

Çıkış yakalayarak Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası için önemli puanlar toplayan Castrol Ford Team Türkiye, toprak yollarıyla pilotları zorlayan Hitit Rallisi’nde de maksimum puanlar elde ederek şampiyonada avantajlı konuma geçmek istiyor. Castrol Ford Team Türkiye’nin Fiesta S2000’li ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez’e Fiesta R2 ile Emre Yurdakul-Burak Erdener ve Orhan Avcıoğlu-Burak Akçay, Fiesta ST ile ise Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi eşlik edecek.

Serdar Bostancı: “Fiesta’ların performansından memnunuz”
Takımın genç olduğu kadar deneyimli pilotlara sahip olmasının kendileri için önemli bir avantaj olduğuna değinen Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Türkiye Ralli Şampiyonası’nda beş ralliyi geride bıraktık ve önümüzde çok önemli üç ralli daha var. Boğaziçi Rallisi’nde elde ettiğimiz değerli puanlarla Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası’nda liderliğe yükseldik. Şu anda şampiyonluk hakkında bir şey söylemek için erken olsa da liderliğimizi korumak için elimizden geleni yapacağız. Hitit Rallisi’ni kazanarak sezonun dördüncü galibiyetine imza atmak istiyoruz. Takımlar Şampiyonası için Hitit Rallisi’nde maksimum puan toplayıp, Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılarını devam ettirmek ve takımlar mücadelesinde üst sırada yer almak istiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: