2009 Sezon Takvimi Açıklandı

Kategori : Sait Kuş

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2009 Otomobil Sporları Takvimi’ni açıkladı. 2008 sonunda düzenlenen Genel Kurul’un seçim takvimi nedeni ile sarkan sezon takvimi çalışmaları 2008 Ödül Töreni öncesinde tamamlanarak yayınlandı.

2009 Sezonunda Türkiye’de düzenlenecek ilk organizasyon yine İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenecek olan Off-Road yarışı olacak. 28 Şubat – 1 Mart 2009 tarihlerinde düzenlencek ilk yarışın ardından bu sefer Ankara Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (ANDOFF) tarafından düzenlenecek Off-Road yarışı ile devam edecek.

Sezonun ilk rallisi Avrupa Ralli Şampiyonası dahilinde koşulacak olan Istanbul Rally olacak. Arkas Otomotiv’in TOSFED ile olan üç yıllık sözleşmesini bir yıl erken feshetmesinin ardından isim sponsorunu kaybeden Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yine altı ralli düzenlenecek. 23-24 Mayıs 2009 tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek Ege Rallisi’nin ardından 4-5 Temmuz tarihlerinde İSOK İstanbul Rallisi koşulacak.   Ralli takvimi 25-26 Temmuz tarihlerindeki Yeşil Bursa Rallisi ve 15-16 Ağustos tarihlerindeki Hitit Rallisi’nin ardından 26-27 Eylül tarihlerindeki Kocaeli Rallisi ile sona erecek. Türkiye Ralli Şampiyonası’na Yurtdışı Rallisi olarak puan veren Kıbrıs Rallisi ise 5-6 Eylül tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’da düzenlenecek.

2009 yılında Türkiye’de Ralli, Off-Road, Tırmanma, Pist, Karting, Oto Drag ve Klasik Otomobil olmak üzere yedi branşta toplam 43 yarış düzenlenecek. Takvimde üç uluslararası yarış dikkat çekiyor; Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı İstanbul’da, Uluslararası Karting Şampiyonası yarışlarından biri Körfez Pisti’nde ve Türkiye Grand-Prix’si İstanbul’da düzenlenecek.

2009 Türkiye Otomobil Sporları Takvimi’ni buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın