Suzuki Swift Sport Kupası da iptal edildi.

Kategori : Sait Kuş

İngiltere Ralli Şampiyonası içinde düzenlenen tek marka kupası Suzuki Swift Sport Kupası’nın 2009 sezonunda düzenlenmeyeceği açıklandı.

Geçen sene başlayan tek marka kupasının Ekim 2009’da yeniden değerlendirileceği belirtilen açıklamada ertelemenin nedeninin tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada : "Çok titiz yapılan değerlendirmeler sonucunda İngiltere’de düzenlenen tek marka kupamız olan Suzuki Swift Sport Kupası’nın sadece 2009 sezonunda koşulamayacağını üzülerek bildiririz. Bu ertelemeye tüm dünyayı saran ekonomik krizin neden olduğunu eklemek isteriz.

Elimizdeki kaynakları yeni modellerin sunumu ve bununla ilgili tanıtım aktivitelerinde kullanmayı planlamaktayız.

2008 sezonu ile beraber organize edilmeye başlayan, şampiyona içindeki altı yarışta koşulan Suzuki Swift Sport Kupası’nda ralliye uygun olarak üretilen modellerimizin bu spora giriş yapmak isteyen genç sürücüler tarafından kullanılmasını istemekteydik.

Şirketimiz geçen sezon boyunca desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza ve yarışçıları destekleyen tüm ralliseverlere teşekkür etmeyi bir borç bilmektedir." denildi.

2008 Suzuki Swift Sport Kupası’nı altı yarıştan beşinde mücadele eden Mark Gamble kazanmıştı.

Bir Cevap Yazın