Yeni nesil pilotlar ”okullu” olacak.

Kategori : Bülten

Motorsporlarının yeni nesil pilotları Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BÜSEM), Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOMSFED) ortaklığı ile düzenlediği Uygulamalı Eğitim Sertifika Programı sayesinde yarışacaklar.

Toplam 120 saat olmak üzere üç kurdan oluşan programda “Sürücülük Eğitimi”, “Formula 1 Tarihçesi-Kuralları”, “Ralli ve Pist Pilot Eğitimi” dersleri verilecektir. Programın uygulamalı dersleri , İzmit körfez pisti dahil olmak üzere eğitmenlerin belirleyeceği yerlerde, Tomsfed’in onaylayacağı ve yine Tomsfed tarafından öğrenci kullanımına sunulacak araçlar tarafından yapılacak.

Programda yer alan uygulamalı Ralli ve Pist Eğitimleri Programını iyi derece ile tamamlayan katılımcılar, TOMSFED-BÜSEM sponsorluğunda 2005 yılında çeşitli yarışmalara girmeye hak kazanacaklar.
2005 / 2006 eğitim sezonunda ise araziye uygun ciplerle yapılan, bir başka branş otomobil sporları branşı olan Off Road Programı da BÜSEM bünyesinde açılacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOMSFED) ve BÜSEM’in sunmuş olduğu Eğitim Sertifika Programı, otomobil Sporları Eğitimi’ni ilk kez akademik bir ortama taşımaktadır.

Bilgi için; Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun 0216 465 11 55/56 numaralı telefonlarını arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın