Yeni Volvo’lar daha da teknolojik

Kategori : Bülten/Otomotiv

Yeni Volvo S80, XC70 ve V70, en son bilgi-eğlence ve güvenlik sistemleriyle ile daha da etkin motor teknolojilerine sahip

Volvo S80, XC70 ve V70; Volvo’nun modern toplumun ihtiyaç ve isteklerine göre tasarlanmış otomobiller üretme odağını öne çıkaran bir dizi özellik ile geliştiriliyor. Kullanıcı dostu Volvo Sensus bilgi-eğlence sistemi, otomobil kullanmayı daha güvenli ve daha konforlu hale getiren artırılmış teknoloji ve daha yüksek performans ile daha düşük yakıt sarfiyatı sağlayan rafine aktarma organları, bu yeni özellikler arasında bulunuyor.

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Stefan Jacoby, “Bu otomobiller, günümüzün prestijli otomobil müşterisinin ne istediğini en iyi anlayan ve yorumlayan marka olma yönündeki kararlılığımız doğrultusunda attığımız yeni bir adımın da işaretidir. Bireyin mutluluğuyla ilgilenmek, İskandinav kökenimizin en temel özelliği. Bunlara dayanarak, rahat bir kontrol hissi yaratılmasına katkıda bulunan; mantıklı, sezgisel ve ergonomik olarak optimize edilmiş bir sürücü ortamı yaratıyoruz,” diyor.

Volvo Sensus, Volvo Cars’ın sürücü ortamını nasıl daha rafine hale getirdiğinin mükemmel bir örneği. Yeni bilgi ve eğlence sistemi, ilk olarak 2010 yılında Volvo S60 ve V60’ta kullanılmaya başlandı. Şimdi Volvo XC60, V70, XC70 ve S80 de aynı özelliğe sahip oluyor.

Volvo Sensus: Ergonomik yüksek teknoloji
Sensus’ta, bütün bilgiler orta konsolun üst kısmında yer alan 5 veya 7 inçlik bir renkli ekrana veriliyor. Ekran, sürücünün gözlerini yoldan ayırmamasını sağlamak için yükseğe yerleştirilmiş.

Orta konsoldaki “MY Car – Otomobilim” düğmesine bir kez basarak; City Safety – Şehirde Güvenlik, çarpışma uyarısı, yaya algılama, sürücü uyarı sistemi, aktif hız sabitleyici, aydınlatma, dış dikiz aynaları, klima, merkezi kilit ve ses sistemi gibi bir dizi ayara erişime olanak sağlanıyor.

Volvo Sensus, müşterinin bir multimedya ses sistemini seçmesi halinde; navigasyon, telefon, geri vites kamerası, ön panorama kamerası ve DVD oynatıcıdan gelen bilgi ve görüntüleri de içeren daha büyük 7 inç ekran seçeneğini de sunuyor.

Bluetooth bağlantısı sayesinde eller serbest şekilde telefon konuşmalarının yanı sıra tercihiniz olan bluetooth ile çalışan taşınabilir müzik oynatıcısından gelen müzik akışını da mümkün kılacak şekilde geliştirilmiş bulunuyor. Volvo, ürün gamının tamamında bluetooth müzik akışı sağlayan tek marka.

Sesle komuta edilebilen entegre navigasyon sisteminin yanı sıra arka koltukta oturan yolcular için eğlence sistemi de bir opsiyon olarak Volvo Sensus’ta mevcut bulunuyor. Bu paket, ön koltuk başlıklarına entegre edilmiş iki adet 8 inçlik ekran üzerinden yayın yapan DVD oynatıcısı, kablosuz kulaklıklar ve uzaktan kontrol özelliklerini de içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: