Yepyeni Ford Fiesta RS World Rally Car 2011 ortaya çıktı.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek olan yeni Ford Fiesta RS WRC Birmingham’da düzenlenen Autosport International Fuarı’nda ortaya çıktı. Takım pilotu Mikko Hirvonen ve Ford Avrupa Motorsporları Şefi Gerard Quinn göz kamaştıran yeni tasarımı ile Ford Fiesta RS WRC’nin örtüsünü kaldırdılar.

2011 sezonunda mücadele edecek Ford Abu Dhabi Takımın yeni logosu ve takım kadrosu da fuarda açıklandı. Takımın geçen seneki sponsorlarından Abu Dhabi 2011 sezonunda da takımın adında yer alacak. 2007 senesinden beri takıma destek veren Abu Dhabi’nin Emiri Khalid Al Qassimi takımdaki yerini korurken Mikko Hirvonen ve Jari-Matti Latvala da takımdaki yerlerini koruyorlar.

Takım ayrıca Castrol tarafından da desteklenmeye devam edecek. Castrol’un ana şirketi BP ise takımdaki adını geri çekti ancak Castrol ile sponsorluk anlaşmaları devam edecek.

Aracımızın ilk halini Paris Auto Show’da ortaya çıkartmıştık ancak son halini bu fuarda ralli severler ile paylaşıyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Ford Avrupa Motorsporları Şefi Gerard Quinn : “Ford tasarımcıları ve ürün geliştiricileri M-sport’daki ortaklarımız ile sıkı bir işbirliği içine girdiler ver Fiesta’nın bu hale gelmesi için çaba sarfettiler.” dedi.

FIA’nın maliyetleri düşürmek için değiştirdiği Dünya Ralli Şampiyonası kurallarına göre oluşturulan Fiesta RS WRC dört çeker ve 1.6 litre turbo motora sahip olacak.

Son hale gelmiş ilk Fiesta RS WRC Şubat ayının ilk günlerinde hazır olacak. Fiesta RS WRC’nin ilk yarışı olan İsveç Rallisi’nin hazırlıkları da önümüzdeki hafta hız kazanacak. 10-13 Şubat 2011 tarihlerinde düzenlenecek İsveç Rallisi ile Fiesta RS WRC etaplarda boy göstermeye başlayacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: