Yiğit Akü Avrupa Ralli Şampiyonası’nda

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası, ikinci yarış Boğaziçi Rallisi ile devam ediyor. Aynı zamanda 2011 Avrupa Ralli Şampiyonası’nın da 3. ayağı olan Boğaziçi Rallisi/Bosphorus Rally, 3-5 Haziran tarihlerinde Pendik, Şile ve Gebze civarındaki toprak etaplarda organize edilecek. Toplam, 16 etaptan oluşan yarış, 237 km’lik özel etap mesafesi ve toplamda 637 km ile sezonun en uzun ve zorlu yarışı olma özelliği taşıyor. 12’si yabancı olmak üzere toplam 55 ekibin kayıt yaptırdığı Boğaziçi Rallisi/Bosphorus Rally’nin ralli merkezi ve servis alanı Sabiha Gökçen Havaalanı olarak belirlendi.

Akü sektörünün dev markası Yiğit Akü’nün anasponsorluğunda, Yokohama, TurAssist, Ağaoğlu ve Birlas Motorsport’un yardımcı sponsorluğunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Süheyl Polatoğlu – Hakan Uçucu ikilisi, Boğaziçi Rallisi/Bosphorus Rally öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Citroen C2 ile Sınıf 6’da yarışan Süheyl Polatoğlu; “Boğaziçi Rallisi bu sezonun en zor ve uzun rallisi. O yüzden öncelikli planımız, otomobilimizi koruyarak, yarışı bitirmek. Ancak yarıştan en fazla puanla da ayrılmak istiyoruz. Güçlü rakiplerimizle, çok zorlu bir mücadele içinde olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Boğaziçi Rallisi/Bosphorus Rally, 5 Haziran Pazar 15.30’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sona erecek.

Boğaziçi Rallisi/Bosphorus Rally ile ilgili tüm gelişmeleri www.bogazicirallisi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: