Yiğit Akü Kocaeli Rallisi’ne Hazır

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası, kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporlar Derneği tarafından organize edilen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’yle devam ediyor. 30-31 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek yarış, İzmit ve civarındaki etaplarda koşulacak. Ekipler, 4 farklı özel etabı 3’er kez geçip, toplamda 130,25 km özel etap kilometresi katedecekler.

Son 2 yıldır, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Yiğit Akü’nün sponsorluğunda Citroen C2 ile yarışan Süheyl Polatoğlu’nun, bu yarış öncesi geçirdiği kaza sonucu, sağ dirseği yerinden çıktı. Yapılan acil müdahalenin ardından, dirseği yerine oturtulan Süheyl Polatoğlu’nun sağ kolu alçıya alındı ve yaklaşık 6 hafta süreyle, alçıda kalması öngörülüyor.

Bu sebeple, Kocaeli Rallisi’nde Citroen C2’nin direksiyonuna GP Garage’ın bir diğer pilotu, Alptekin Işıkalp geçiyor. Yine Yiğit Akü’nün ana sponsorluğunda ve SolarGard Cam Filmleri, Yokohama ve TurAssist’in co-sponsorluğunda bu yarışa katılan Alptekin Işıkalp’in co-pilotluğunu da, çok tecrübeli bir isim olan Akın Bilgütay yapacak.

Türk Ralli Sporu’nun en tecrübeli ve en hızlı isimlerinden biri olan Alptekin Işıkalp, Kocaeli Rallisi’nde akü sektörünün lider markası Yiğit Akü’yü ve cam filmi sektörünün öncü ismi SolarGard’ı temsil etmeye hazırlanıyor. Bu yarış öncesi çok heyecanlı genç pilot; “Kocaeli Rallisi’ni kürsüye çıkıp, kupayla tamamlamayı hedefliyorum.” dedi.

Işıkalp’in C2’si, her zaman ki gibi GP Garage’ın teknik desteğiyle Kocaeli Rallisi’nde yarıştıralacak. Bu yarış öncesi çok ciddi bir revizyona alınan Citroen C2, sınıfının en hızlı otomobillerinden biri olarak dikkat çekiyor.

30 Temmuz Cumartesi günü 15:00’da Outlet Center’dan başlayacak yarış, aynı günün akşamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı’na da ev sahipliği yapacak. Interteks Fuar Alanı’ndaki son servisin ardından finiş töreni Outlet Center’da Pazar günü saat 18:34’de düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: